Czajnik Selena, Peterhof. Na jaki czajnik do kuchni warto się zdecydować?

Obecnie bardzo często wybieranymi czajnikami są plastikowe czajniki elektryczne. Jednak wiele osób nadal woli korzystać z klasycznych czajników, które wymagają doprowadzenia energii w inny sposób. Kiedy szczególnie warto zdecydować się na standardowy czajnik i jaki wtedy wybrać?
Czajniki elektryczne bardzo często wykonane są z tworzywa sztucznego. Nawet w przypadku elektrycznych czajników wykonanych z metalu, porcelany lub szkła znajdują się plastikowe elementy. Jeśli będą one wykonane z tworzywa sztucznego niskiej jakości może się zdarzyć, że będą one wydzielać nieprzyjemnych zapach.

Czajnik Selena, Peterhof

Niektóre osoby uważają, że poza takim dyskomfortem tego typu plastik może po pewnym czasie okazać się niebezpieczny dla zdrowia. Inną wadą czajników elektrycznych jest to, iż choć szybko podgrzewają wodę, to w niektórych przypadkach mogą być mało energooszczędne.
Wyżej wymienione wady nie dotyczą standardowych emaliowanych czajników. Czajnik selena to przykład klasycznego czajnika przeznaczonego na kuchenki elektryczne i gazowe. Na uwagę zasługują także czajniki peterhof, wśród których można znaleźć modele całkowicie wykonane ze stali.

 

Author: kuchenny-swiat.pl