Niesamowita kuchnia włoska

Kuchnia włoska jest znana na całym świecie i jednocześnie jest najbardziej znaną i rozpoznawaną kuchnią. Istnieje wiele wspaniałych dań, których należy spróbować, jeśli się odwiedza ten słoneczny kraj. Jeśli masz zamiar odwiedzić Włochy, wówczas najlepiej przygotuj listę dań, które masz zamiar spróbować, aby w czasie wycieczki nic Ci nie umknęło i nie uciekło.

Makaron i lasagne

Włochy zdecydowanie słyną ze swojego makaronu. Istnieje ogromna ilość rodzajów makaronu, najbardziej znane jest jednak spaghetti, czyli długie i cienkie nitki makaronowe. Kolejny znany rodzaj makaronu to penne, czyli takie rureczki ścięte na skos, z drobnymi żłobieniami wokół. Kolejnym znanym makaronem jest tagliatelle, czyli długie i szerokie wstążki makaronowe. Bardzo ciekawym daniem jest tagliatelle z pesto z mizuny, czyli odmiany rukoli. Wszystkie te makarony są przepyszne, jednak odwiedzając Włochy udawaj się tylko do odwiedzanych i rekomendowanych restauracji, aby mieć okazję spróbować produktów naprawdę najwyższej jakości. Niezadowalający posiłek byłby w stanie zepsuć cały Twój urlop, dlatego warto poczekać chwilę dłużej, ale mieć gwarancję, że otrzyma się posiłek najwyższej jakości, przygotowany przez prawdziwych specjalistów od włoskiej kuchni.

Najpopularniejszy placek świata, czyli pizza

Pizza pochodzi z Neapolu i jest najpopularniejszym daniem świata. Oryginalna, włoska pizza neapolitańska jest wypiekana na cienkim cieście w piecu opalanym drewnem. Jeśli odwiedzasz Włochy, zdecydowanie powinieneś pojechać do Neapolu, aby skosztować tego przepysznego wypieku. Istnieje wiele restauracji, które podają pizzę, sprawdź jednak które z nich są tymi pierwszymi, jakie serwują pizzę od wielu dekad. W tego typu lokalach znajdziesz maksymalnie dwa rodzaje placków, z samym sosem pomidorowym lub z dodatkiem przepysznego sera mozzarella. Włosi nie dodają do swoich dań dużej liczby dodatków, skupiają się bardziej na jakości tych podstawowych, gdyż to właśnie to czyni ich dania niesamowitymi.

Author: kuchenny-swiat.pl