Dekorowanie własnego mieszkania to nie lada wyzwanie, ponieważ wymaga wiele wysiłku. Przede wszystkim nakładów finansowych, a po drugie zmysłu estetycznego, który pozwoli połączyć ze sobą wszystkie dodatki i stworzyć spójną całość w określonym klimacie. Okazuje się jednak, że cały proces urządzania wnętrza, a przede wszystkim dekorowania, można znacznie skrócić i uprzyjemnić, oszczędzając również pieniądze. Jak tego dokonać? Istnieje na to kilka prostych sposobów.
Lustra zamiast zdjęć
Szklane tafle pełnią wiele funkcji. Dodają wnętrzu elegancji i stylowości, a przy tym wprowadzają blask i powiększają wnętrze optycznie. Wybór jednego przynosi już znaczną poprawę, a kilka poważnie wzbogaca wnętrze. W zależności od rodzaju luster można stworzyć geometryczną lub asymetryczną kompozycję. Każda z nich przyniesie zupełnie inny efekt. Kompozycje z luster sprawdza się zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Okrągłe, utrzymane w geometrycznych kształtach pasują do nowoczesnych wnętrz, mogą stanowić alternatywę dla obrazów. Dodają wnętrzu przytulności, ale też nieco wyrafinowania. Jeszcze efektowniej podziałają odpowiednio dobrane listwy. Zdobne, dekoracyjne doskonale ożywią wnętrze. Idealnie uzupełniają wnętrze przy niewielkim nakładzie środków i wysiłku. Poprawiają walory estetyczne i sprawiają, że mieszkanie wydaje się bardziej luksusowe, a w przypadku ciepłych, drewnianych listw- przytulne. Już najprostsze listwy potrafią przynieść zdumiewający efekt. Pełnią funkcję dekoracyjną, ale za ich pomocą można również stworzyć ciekawe podziały i korygować proporcję pomieszczeń. Taką rolę odgrywa też kolor, który potrafi idealnie wpłynąć na poprawę wizerunku i ocieplenie wnętrza. Dzięki niemu można podkreślić pewne elementy pomieszczenia, a wybierając jasne, ciepłe odcienie stworzyć przytulne, miłe pomieszczenie. Nie trzeba jednocześnie malować całej ściany, ale pokryć tylko jedną część lub zaakcentować określony fragment. Dodając więcej światła można stworzyć przytulny kącik do czytania lub odpoczynku. Duże, główne światło z kloszem, które właściwie je rozproszy będzie doskonale pasować. Do tego przydają się punktowe światełka, które dodają nie tylko klimatu, ale również spotęgują wrażenie przytulności.
Miękkie tekstylia
Aby ocieplić pomieszczenie, warto także dodać dodatki takie jak: rolety, pościele, nastrojowe zasłony, dywany, poduszki w świąteczne wzory. Które to doskonale nadają się jako ozdoby świąteczne. Świetnie sprawdzają się także doniczki i wazony, rozłożone na meblach urozmaicają przestrzeń i dodają jej domowego klimatu. Najważniejsze są ich kolory. Doskonale pasują pastelowe i ciemne barwy, a także uniwersalna biel, szarość i czerń. Ważna jest również sezonowość. W lecie lepiej sprawdzą się zielone kwiaty lub cięte rośliny, natomiast zimą ciepłe, pledowe koce o grubych splotach. Ciekawym rozwiązaniem jest również dywan, który doskonale ociepli pomieszczenie. Warto postawić na miękkie tkaniny takie jak dywany shaggy, które mają długie włosie. Nie tylko wspaniale dekorują pomieszczenie, ale także miło się w nich po prostu zatopić.
Najnowsze komentarze