Meble w kuchni

Masz małą kuchnię i nie wiesz jak ją urządzić, aby była ładna, wygodna i jednocześnie funkcjonalna? Kuchnia jest sercem domu, miejscem, gdzie domownicy spotykają się wspólnie przy posiłkach. Często połączona jest z jadalnią. Projektując małą kuchnię powinniśmy dobrze wszystko przemyśleć i maksymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń.

 

Dobrym pomysłem w wąskiej kuchni jest umiejscowienie mebli tylko na jednej ścianie lub w konfiguracji L. Aby wygospodarować więcej miejsca, górne szafki powinny sięgać do samego sufitu. W ofertach sklepów meblowych znajdziemy gotowe rozwiązania. Przykładem jest kuchnia modułowa, dzięki której z dostępnych modeli możemy idealnie dopasować meble do wymiarów naszej przestrzeni. Niezbędnym elementem w każdej kuchni są szuflady. Ich największą zaletą jest szybki i wygodny dostęp do przechowywanych w nich rzeczy. W dzisiejszych czasach szuflady wytrzymują obciążenie nawet do 30 kilogramów.

 

Możemy również dobrać ich wysokość, szuflady typu cargo mogą mieć maksymalnie do 2. 2 m wysokości. Wygodna kuchnia jest bardzo ważna, aby gotowanie i korzystanie z niej sprawiało prawdziwą przyjemność. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na jej odpowiednią aranżację.

Author: kuchenny-swiat.pl