Odkryj stolicę Podlasia

W czasie epidemii koronawirusa coraz więcej osób zostaje w Polsce i wybiera wypoczynek w kraju. Jest to zupełnie zrozumiałe ze względu na obowiązujące za granicą obostrzenia sanitarne ale też pozwala poznać lepiej piękne miejsca w naszej ojczyźnie. Jednym z ciekawszych miast jest Białystok – stolica województwa podlaskiego.
To miasto idealne do aktywnego wypoczynku, zwiedzania czy leniwych spacerów. Białystok poleca się również na weekendowy wyjazd, popularny w ostatnich latach “city-break”.
W tym krótkim artykule przedstawimy ciekawe miejsca Białystok.

Najpiękniejsze zabytki Białegostoku

Białystok to miasto wielu pałaców, kościołów oraz cerkwi. Miasto godne odkrycia przez wszystkich turystów. Ciekawe miejsca Białystok to przede wszystkim pałac Branickich – warto tutaj zajrzeć ze względu na piękne ogrody dookoła Pałacu (niesamowite widoki oraz wymarzony plener do robienia zdjęć) oraz znajdujące się tam Muzeum Farmacji. Wewnątrz budynku mieści się siedziba uniwersytetu medycznego.
Kolejne interesujące miejsce to Rynek Kościuszki, gdzie turyści mogą wybierać spośród licznych restauracji i kawiarni. Szeroki deptak zachęca do spacerów, można tam też spędzić leniwe popołudnie.
Pomiędzy Pałacem Branickich a Rynkiem znajduje się Bazylika Archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W bazylice uwagę przykuwa szczególnie piękny ołtarz oraz liczne ołtarze boczne.
Szczególnie interesującym miejscem jest gmach Opery i Filharmonii Podlaskiej – budynek ciekawy ze względu na nowoczesną architekturę oraz bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową. Widok na panoramę miasta z dachu opery stanowi miłe zakończenie wycieczki.
Wartym uwagi miejscem do aktywnego spędzania wolnego czasu w Białymstoku jest Park Planty – park idealny na spacer, do uprawiania sportu, podziwiania przyrody albo odpoczynku z książką na ławce w cieniu.

Idealnie na wakacje albo na weekend

Stolica województwa podlaskiego to znakomite miejsce do polecenia na wakacyjny wyjazd lub weekendowy wypoczynek. Może to być również przystanek na trasie dłuższej wyprawy po Podlasiu. Każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie i z pewnością po takim odpoczynku zechce wrócić na dłużej.

 

Author: kuchenny-swiat.pl