Jak zorganizować komunię w domu

Kiedy jesteśmy zmuszeni przygotować przyjęcie komunijne w domu, powinniśmy mieć wszystko dokładnie zaplanowane. Zwłaszcza, jeśli nie jesteśmy właścicielami dużej posiadłości. Jak przygotować przyjęcie komunijne w mieszkaniu, żeby uniknąć ścisku i zapewnić dzieciom atrakcje?

 

Kiedy myślimy o tym, jak zorganizować komunię w domu, powinniśmy przede wszystkim ograniczyć liczbę gości do członków najbliższej rodziny. Chrzestni, dziadkowie i ciocie nie mogą być pominięci. Darujmy sobie jednak zapraszanie dalekiego ciotecznego stryjka, z którym na co dzień nic nas nie łączy. Jeśli, chcemy wiedzieć, jak przygotować przyjęcie komunijne w domu, aby goście nie siedzieli sobie na głowach, ograniczenie liczby gości jest najlepszym pomysłem.

 

Kiedy mamy nieduży pokój, możemy po obiedzie złożyć stół i zaproponować kawę przy małym stoliku kawowym, na którym ustawimy również paterę z ciastem.
W poszukiwaniu odpowiedzi, na to, jak przygotować przyjęcie komunijne, nie możemy pominąć przygotowania ciepłych dań i przekąsek. Na stole powinny znaleźć się potrawy lubiane zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. Alkohol w tym dniu jest zakazany, ponieważ impreza, ta nie może mieć charakteru pijackiej biesiady, ale jest ona organizowana dla dziecka.

 

Kwestia tego, jak zorganizować komunię w domu, powinna obejmować przygotowanie atrakcji dla dzieci. Balony, wesoła muzyka, czy mata do tańczenia spodobają się pociechom. Możemy również zaproponować zabawę na dworze, oczywiście pod okiem dorosłego.
Pamiętajmy też, że jeśli jesteśmy zaproszeni na przyjęcie komunijne, nie wypada na nim siedzieć do wieczora. Zwłaszcza, jeśli planowany jest jedynie obiad, kawa i deser.

Author: kuchenny-swiat.pl