Jak zacząć grać w snookera?

Wiele osób chce dołączyć do snooker club i sprawdzić się jako zawodnik w tej prestiżowej dyscyplinie. Okazuje się, że sama gra jest o wiele bardziej wymagająca niż bilard i znacznie inaczej postrzegana, niż gra barowa. Na początku zdajmy sobie sprawę, że snooker to dyscyplina sportowa, która wymaga wyrzeczeń i wielu lat ciężkiej pracy. Czy jesteś gotowy, żeby podjąć wyzwanie?

Obecnie snooker jest coraz bardziej rozpowszechniony i emitowany w dużych stacjach telewizyjnych. Wielkim turniejom towarzyszą spore wygrane, a każdy z zawodników prezentuje światowy poziom gry. Wiele osób chciałoby do nich dołączyć, ale droga na szczyt jest kręta i wyboista. Każdy chciałby zdobyć sławę jak Ronnie o Sulivan, ale najważniejsze jest po prostu zacząć. Duże pieniądze czekają na końcu tej ścieżki.

Dlaczego warto dołączyć do snooker club?

Kluby zrzeszają graczy i prowadzą zajęcia dla zawodników. Tylko regularność w treningach prowadzi na sam szczyt i da satysfakcje, której nie da się zastąpić niczym innym. Jeśli interesuje Cię ta forma rywalizacji, po prostu znajdź najbliższy klub i zapisz się na zajęcia. Musisz wiedzieć, że snooker to nie bilard i wiele rzeczy będzie dla Ciebie nowością. Tym niemniej warto spróbować swoich sił i stanąć w szranki z lepszymi. Podział na grupy pozwoli Ci rywalizować i rozwijać się w tej prestiżowej dyscyplinie sportowej. Czujne oko trenerów pozwoli uniknąć błędów i wystartować z solidnymi podstawami.

Czym różni się snooker od bilarda?

Przede wszystkim rozmiary stołu są inne. Ten do snookera ma 3,6 x 1,8m. Większy stół to dłuższe bandy i większa trudność gry. Również liczba bil jest inna, ponieważ w snookerze jest ich więcej, bo aż 22. W fachowej nomenklaturze w snookerze są kieszenie zamiast łuz, choć w praktyce spełniają one taką samą rolę. Inna różnica to styl ubioru. Utarło się, że w snookera grają gentelmeni w muszkach i kamizelkach. Tymczasem bilard nie ma określonego stroju, a gracze często ubierają się jak im wygodnie, choć na turniejach także gracze są ubrani elegancko.

Czy jesteś przekonany do rozpoczęcia treningów? Snooker club to miejsce, gdzie przyjemność i ciężka praca znajdują wspólny mianownik. Spróbuj swoich sił w tej odmianie bilarda i dołącz do grona zawodników, którzy uprawiają tą prestiżową dyscyplinę. Trenerzy czekają na Ciebie!

 

Author: kuchenny-swiat.pl