Wiosenna wiązanka

Kwiaty doskonale są w stanie przekazywać nasze uczucia, zamiary, czasami znaczą więcej niż nie jedno słowo. Nic więc dziwnego, że to właśnie kwiaty stanowią ważny i nieodłączny element każdego ślubu. Ich wybór nie jest taki prosty, ponieważ powinien zostać odpowiednio skomponowany i dobrany.

Kwiaty w ślubnym bukiecie

Myśląc o bukietach ślubnych zazwyczaj od razu kojarzą nam się ogromne bukiety czerwonych róż symbolizujących płomienną namiętną miłość. Ostatnimi czasy jednak coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć wiązanki stworzone z wiosennych delikatnych kwiatów, które pięknie prezentują się na ślubnym kobiercu. Wielu młodych ludzi planuje ślub na wiosnę, kiedy to można nareszcie pożegnać się z chłodem, śniegiem, a przywitać z kolorami, śpiewem ptaków, zapachami budzącej się do życia przyrody. To także jedna z najbardziej romantycznych pór roku. Wiosna obfituje też przede wszystkim w mnogość wielobarwnych gatunków takich jak np. urocze szafirki, piękne irysy, dumne narcyzy czy też drobne niezapominajki, które z pewnością staną się przepięknymi dekoracjami na każdym weselu i ślubie.

Niebieski ślub

Utarł się przesąd, że Panna Młoda, aby mieć szczęście w przyszłym małżeństwie, powinna w dniu ślubu mieć coś białego, coś pożyczonego, coś nowego, coś starego, coś pożyczonego, a także coś niebieskiego. Kolor niebieski więc będzie idealnym wyborem na bukiet ślubny. Niezapominajki są wyjątkowo popularnymi roślinami ozdobnymi. Dzięki ich przepięknej niebieskiej barwie, pięknie komponują się z bielą sukni a także mogą świetnie sprawdzić się w ślubnym wianku zamiast welonu. Nie dziw więc, że idealnie pasują do tak uroczystego dnia, jakim jest ślub. Jeśli chodzi o te niepozorne kwiatki, jakimi są niezapominajki bukiet złożony z nich zarówno podkreśli uczucie zakochanych, ale też stanie się symbolem ich miłości i wierności w czekającym ich dalszym wspólnym życiu. W końcu, jak wiadomo niezapominajki oznaczają pamięć o ukochanej osobie i kojarzone są z hasłem “nie zapomnij o mnie”.

Author: kuchenny-swiat.pl