Sokownik na parę. Uzyskiwanie soków – możliwości

Wiele osób chce odżywiać się zdrowo. W tym celu stosuje różnego typu soki. Nie każdy jednak pamięta o tym, iż najzdrowsze są soki, które uzyskuje się samodzielnie w domu z owoców i warzyw ze sprawdzonego źródła. W jaki sposób można to zrobić i który z nich jest najlepszy?
Standardowa sokowirówka to jeden z lepiej znanych sposobów na uzyskanie soku.

sokownik na parę

Jednak wadą takiego urządzenia jest zazwyczaj pozbawienie soku błonnika. Ponadto taki sok należy spożyć od razu, ponieważ pozostawiony szybko się zepsuje.
Obecnie proponuje się uzyskiwanie soków za pomocą wyciskarek wolnoobrotowych. Zazwyczaj pozostawiają one więcej błonnika w soku. Wadą jest nadal konieczność spożycia napoju od razu.
Sokownik na parę to rozwiązanie dla osób, które potrzebują soku na dłuższy czas. To idealne urządzenie do wykonywania przetworów bez dodawania nadmiernej ilości cukru. Dzieje się tak dlatego, ponieważ produkt jest przygotowywany w dość wysokiej temperaturze. Dzięki takiemu sokownikowi można uzyskać sok z wielu sezonowych owoców i zostawić go na później. Wygodą tego urządzenia jest wężyk, który umożliwia łatwe nalewanie soku do słoików lub butelek.

 

Author: kuchenny-swiat.pl