Marnowanie jedzenia

W obecnych czasach bardzo dużo ludzi zaczęło gotować. To bardzo dobrze. Jednak jest jeden problem, który istniał, istnieje i niestety będzie istniał nadal. Chodzi tutaj o marnowanie jedzenia. Nie od dzisiaj wiadomo, że ludzie strasznie marnują jedzenie. Wszystko dlatego, że gotują za dużo a nie ma komu jeść. Dzieje się tak szczególnie w święta czy to Bożego Narodzenia czy na Wielkanoc. Ludzie niestety nie potrafią ugotować mniej. Zwłaszcza jeśli spodziewają się gości. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić czym jest less waste diy.

Mniej marnować

Może nie wszyscy słyszeli takie stwierdzenie „Less waste” ale na pewno każdy zna „ mniej marnować”. To jest oczywiście jedno i to samo stwierdzenie. Chodzi tutaj o generowanie jak najmniejszą ilość śmieci. Szczególnie jeśli chodzi o jedzenie. To ma szczególny wpływ na naszą planetę. Pomoże też nam zaoszczędzić pieniądze. Po co wydawać dużo skoro potem wszystko to co się kupiło się zmarnuje. Lepiej tego uniknąć i zapobiegać. Tylko nasuwa się jedno pytanie. Jak wprowadzić to w życie? Można znaleźć odpowiedź w internecie ale to strata czasu. Lepiej podpytać swoje babcie jak one to robiły. W tym stwierdzeniu chodzi przede wszystkim o to, aby w sposób racjonalny wykorzystywać produkty. Czyli kupować tylko to co jest naprawdę niezbędne i potrzebne w danym momencie. Jak zatem można zapobiegać less waste? Na pewno trzeba:
planować główne posiłki i kupić tylko to, co jest potrzebne na obiady,
kupujmy mniejsze opakowania produktów, które długo u nas leżą,
ustawmy produkty w lodówce tak, aby te z krótką datą ważności były na samym przodzie. To je trzeba najpierw zjeść.
Róbmy „czyszczenie lodówki”, czyli róbmy dania z tego co w niej znajdziemy,
zacznijmy kompostować

Jak widać oszczędność jedzenia jest bardzo ważna. Po co kupować o wiele za dużo i tracić niepotrzebnie pieniądze. Czasami lepiej częściej iść do sklepu a kupić mniej czyli na bieżąco. To jest niestety dzisiaj bardzo duży problem, który jest zauważalny również w supermarketach.

Author: kuchenny-swiat.pl