Stwórz własną sałatkę

Wśród klasycznych przykładów zdrowych przepisów warto uwzględnić przede wszystkim sałatki. W sieci znajdziemy mnóstwo propozycji stworzenia własnej sałatki zawierającej nasze ulubione składniki. Możemy przygotować sałatkę z warzyw, ale również z owoców.

 

Występują także wyjątki, w których to przypadku w skład naszej sałatki wchodzi również krojony kurczak, tuńczyk albo chrupiące grzanki. W przypadku przygotowywania sosów często decydujemy najpierw czy chcemy aby nasz sos będzie bardziej typu winegret albo stworzony przy pomocy oliwy z oliwek czy może postawimy raczej na coś zagęszczonego (zawierającego w swoim składzie na przykład jogurt naturalny albo majonez). W przypadku sałatki warzywnej do popularnej bazy produktów należą wszelkiego rodzaju sałaty lub kapusta pekińska, ogórki, pomidory, kukurydza, oliwki a także w niektórych przypadkach groszek (oczywiście w zależności od tego, czego wymaga od nas przepis).

 

W przypadku sałatki owocowej również mamy szeroki wybór produktów chociażby dzięki owocom sezonowym do jakich należą na przykład borówki amerykańskie, truskawki, maliny, poziomki czy porzeczki (czarne lub czerwone). Swoje miejsce w przepisie na sałatkę owocową znajdzie zapewne również winogrono-białe lub czerwone. W przypadku przepisów zawierających owoce często lubimy mieszać je klasycznie z jogurtem naturalnym i jako dodatek dołączyć na przykład płatki błyskawiczne. Przepisy zawierające w swoim składzie owoce są raczej bardziej znane jako propozycje dań śniadaniowych bądź kolacji niż typowej owocowej sałatki, aczkolwiek nie jest to również żadna zasada-wszystko zależy bowiem od Waszej kreatywności i preferencji kulinarnych. Jest bardzo wiele innych, ciekawych i nietypowych kompozycji sałatek, które najchętniej odkrywają Ci, którzy lubią różnego rodzaju gastronomiczne eksperymenty.

Author: kuchenny-swiat.pl