Pyszne potrawy ziemniaczane

Mogłoby się wydawać, że ziemniaki to temat wyczerpany, który nie jest już w stanie nikogo zaskoczyć. Żyjąc w Polsce, a zatem w kraju, w którym ziemniaki stały się stałym elementem dań obiadowych trudno wyobrazić sobie, że można to warzywo przygotować w sposób odkrywczy, dbając o to, by zachować wszelkie walory odżywcze i smakowe. Nic bardziej mylnego.

Dieta ziemniaczana zakłada spożywanie ziemniaków w formie obiadu. Nie trzeba się zatem obawiać, że każdego dnia trzeba jeść ziemniaki zarówno na śniadanie, jak i kolację. Doskonałym śniadaniem w tym przypadku będzie jogurt z dodatkiem płatków owsianych lub świeżych owoców. Obiad z kolei może składać się z gotowanych w mundurkach ziemniaków, które przygotowywane w ten sposób nie stracą swoich wartości. Po ugotowaniu wystarczy jedynie doprawić ziemniaki odrobiną świeżych ziół. Dobór ziół zależy od własnych upodobań. Wielu smakoszy nie wyobraża sobie gotowanego ziemniaka bez koperku, choć równie dobrze będzie smakował z odrobiną lubczyku lub kminku.

Jak urozmaicić danie składające się z ziemniaków?

Przygotowanie potrawy z ziemniaków nie musi być karkołomnym zadaniem. Wystarczy odrobina kreatywności i polotu, by każdy obiad stał się przyjemną częścią dnia, działającą jednocześnie na naszą korzyść. Dieta ziemniaczana przykładowe menu to możliwość rozwijania kreatywności w kuchni, co może nam się przydać również po zakończeniu diety.Zapiekane ziemniaczki z pieczarkowym farszem to świetne rozwiązanie na kolejny dzień ziemniaczanej diety. Po takim posiłku czeka nas kolacja, która może składać się z delikatnego kefiru oraz ziemniakami zapiekanymi na słodko z owocami. Takie urozmaicenie w postaci dobieranych dodatków sprawi, że dieta na żadnym etapie nie stanie się nudna i zniechęcająca. Równie pyszne są gotowane ziemniaki podawane z gotowanym na parze łososiem. Całość doprawiana świeżymi ziołami. Entuzjaści zup z pewnością ucieszą się z przepisu na zupę szparagową, w której naturalnie pojawią się także ziemniaki oraz z dietetycznych chipsów, które będą stanowiły fantastyczną przekąskę w ciągu dnia lub kolację. Dieta ziemniaczana jest dietą jednoskładnikową, choć tak naprawdę potrawy z ziemniaczaną bazą są bardzo rozmaite.

Author: kuchenny-swiat.pl