Amerykańskie pancakes

Amerykańskie pancakes to cały czas popularne, aktualne i aprobowane przez wielu danie. Dlaczego? Ponieważ przepis i sposób jego przygotowania nie należą do szczególnie skomplikowanych dlatego jest to forma dość szybkiego dania. Poza tym w zależności od formy naleśnika (słodki/wytrawny) dostosowanie do niego wybranych przez siebie składników ma charakter indywidualny i zależny od własnych upodobań smakowych.

 

Amerykańskie pancakes raczej charakteryzuje słodka forma, ale nie jest to żadna reguła. Wedle przepisu na Wasz ulubiony naleśnik możecie dopasować sobie swoje własne, ulubione dodatki jako elementy zdobiące Waszą naleśnikową bazę. Skupiając się jednak dziś na tej słodkiej formie-warto wymienić kilka przykładowych propozycji ozdób amerykańskiego pancake’a, które mogłyby znaleźć swoich zwolenników w amerykańskiej kuchni. Do tego typu należy na pewno klasyczny naleśnik z syropem klonowym. Nie raz zapewno spotkaliście się z estetyczną fotografią, na której uchwycony został talerz z górą ułożonych na sobie naleśników polanych całościowo syropem klonowym i przyozdobionych na talerzu oraz na szczycie plackowej góry amerykańskimi borówkami, które swoich zwolenników znajdą nie tylko w Ameryce, gdyż należą do jednych z bardziej lubianych owoców sezonowych. Wśród amerykańskich pancakes warto wyróżnić również te ozdobione bitą śmietaną, polewą w wybranym smaku i wybranym dodatkiem.

 

 

Przykładowym naleśnikiem tego typu będzie oblany polewą czekoladową i ozdobiony kawałkami mlecznej czekolady, polewą truskawkową i przyozdobiony kawałkami pokrojonych truskawek albo polewą karmelową i kawałkami karmelu. Tak, nawet cukierki mogą być elementami ozdoby amerykańskich pancakes. Wśród zwolenników tego rozwiązania znajdą się zapewne również miłośnicy amerykańskich pancakes zawierających wśród swoich dodatków kolorowe cukierki M&Ms. Występują również amerykańskie pancakes przygotowane za pomocą wysmarowania ich ulubioną słodką pastą lub wybranym dżemem. Do innych produktów pozostawionych w tej smarowanej formie należy na przykład nutella, twaróg albo masło orzechowe. Tak na dobrą sprawę wszystko zależy od indywidualnych preferencji smakowych konsumenta, ale możliwości jest bardzo wiele i są to jedynie pojedyncze przykłady kreatywnego ozdobienia amerykańskich pancakes.

Author: kuchenny-swiat.pl