Ekonomiczna i wydajna metoda karmienia zwierząt hodowlanych. Jaki rodzaj paszy, podawać zwierzątom w okresie zimy?

Podczas hodowli zwierząt, zwłaszcza tych, przeznaczonych na mięso, bardzo ważny jest, szybki przyrost masy ciała. Wiele osób mylnie myśli, że tylko najdroższa, najbardziej wyszukana karma, powinna znaleźć się w diecie zwierzą, by zwierzęta ładnie przybierały na wadze, oraz uzupełniały braki cennych wartości odżywczych. Niestety. Prócz wydania sporej kwoty na jedzenie dla zwierzą, efekt jest mało satysfakcjonujący, w dodatku okazuje się, że zamiast zarobić, hodowca traci. Zanim zdecydujesz się na drogą paszę sprawdź, co możesz podawać zwierzętom, by te przybierały na wadze, a koszt nie był wysoki.

Tania, wydajna i pełnowartościowa pasza dla zwierząt hodowlanych. Co podać zwierzakom, by szybko przybrały na wadze.

Latem, gdy pastwiska pełne są zielonej, naturalnej, smacznej paszy, nie ma powodu, by podawać zwierzęciu uzupełniacz w formie paszy dodatkowych. Inaczej jest w przypadku zwierząt hodowanych na mięso, lub zimą, gdy brakuje świeżego pokarmu. Wiele hodowców, szuka wtedy rozwiązania, jak tanio i szybko utuczyć zwierzęta na sprzedaż. Okazuje się bowiem, że najlepszą pasza jest wysłodka buraczana.
Wysłodki, to nic innego, jak produkt uboczny, który powstaje podczas produkcji cukru. Burak cukrowy, zostaje namoczony w wodzie, w celu wypłukania z niego cukru. Niemal całe, wyjałowione buraki, staja się pełnowartościową karmą dla zwierząt hodowlanych.

Dlaczego warto postawić na wysłodkę buraczaną? Jakie są zalety stosowania tego rodzaju paszy, u zwierząt hodowlanych?

Wysłodka, może być podawać świniom, koniom, krową, a nawet drobiu. Są tanie, wydajne i smaczne, dlatego zwierzęta chętnie ją zjadają. W całości, są produktem naturalnym, bogatym w liczne witaminy oraz minerały. W składzie, znajduje się między innymi biało roślinne, które jest lepiej przyswajalne przez zwierzęta i sprawia, że czuje ono nasycenie przez dłuższy czas. Choć cukier pochodzenia roślinnego, jest lepiej przyswajalny, może stanowić zagrożenie dla zwierząt otyłych, dlatego producenci wysłodki, oferują wysłodki melasowane i niemelasowane, czyli te, pozbawione cukru.
Wysłodka jest tanią, powszechnie dostępną pasza dla zwierząt. Sprzedawane są w wygodnych, specjalnych opakowaniach, które ułatwiają przechowywanie paszy. Można podawać ją w wersji granulatu, chętnie zjadanego przez konie czy krowy, lub w postaci namoczonej paszy, szczególnie polecanej dla drobiu. Już niewielka ilość karmy, pozwala w szybkim tempie, zwiększyć masę zwierząt, co jest ekonomiczne. Ten rodzaj paszy, jest polecany szczególnie w okresie zimowym, gdy trudno o naturalne, pełnowartościowe jedzenie, jakim jest trwa czy siano. Podawanie paszy, nie stanowi większego problemu. W przypadku namaczania granulatu, należy uważnie przyjrzeć się paszy. Zbyt długi kontakt granulatu z wodą, może spowodować rozpoczęcie się procesu gnicia, co jest ogromnie niebezpieczne dla zwierząt. W przypadku zauważenia pierwszych oznak psucia się paszy, należy6 jak najszybciej ją usunąć, by nie podrażnić układu pokarmowego u zwierzą.

Author: kuchenny-swiat.pl