Jadłospis dla 6 – miesięcznego dziecka.

Sześciu miesięczne dziecko już może dostawać oprócz mleka inne dodatki. Półroczniak powinien wypić jeden litr mleka dziennie. Jak również powinien dostawać posiłki. Papki te to między innymi słoiki zawierające zmiksowane warzywa. Słoiki nie zawsze są dobre, gdyż może pojawić się czarny język od papek spożywczych.

 

Warto stosować domowe przygotowanie posiłku dla półroczniaka. W jadłospisie powinno znaleźć się między innymi: mleko modyfikowane, zupy warzywne. Warzywa te powinny być świeżo przygotowane, na przykład 10 minut gotowane w wodzie kojeneckiej. Potem należy zmiksować i podać ze dwie łyżeczki maluszkowi. Kolejnego dnia zwiększyć dawkę i tak dalej.

Okres od 6 do miesięcy to czas przyzwyczajania do nowego jedzenia. Wprowadzenie kilku rodzajów warzyw oraz stopniowe podawanie mięsa. Mleko, kasza ryżowa z owocowym lub waniliowym smakiem. Kasze można bezpośrednio podać wraz z mlekiem. Należy około 3 do 5 minut mieszać ją by się dokładnie rozpuściła z wodą kojenecką oraz mlekiem modyfikowanym.

Author: kuchenny-swiat.pl