Największe atrakcje Wilna.

Wilno jest stolicą Litwy i miastem sentymentalnym dla wielu Polaków. Nic dziwnego, skoro pierwsze nasze skojarzenia z tym miastem do Adam Mickiewicz i Ostra Brama. Wilno nie jest ogromnym miastem, dlatego idealnie nadaje się na wypad na weekend.

Co warto zobaczyć będąc w Wilnie?

Ostra Brama – jest to gotycka budowla wzniesiona w latach 1503-1514 , która stanowi pozostałość dawnych fortyfikacji miejskich. Jest to zdecydowanie punkt na mapie, który przyciąga wielu turystów.
Plac Katedralny – jest to ścisłe centrum miasta, a głównym elementem placu jest bazylika św. Stanisława Biskupa i św. Władysława oraz dzwonnica.
Ogród Bernardynów – znajduje się tuż obok Placu Katedralnego, w samym centrum miasta, jest to idealne miejsce na krótki odpoczynek po całym dniu zwiedzania.
Wileńskie Muzeum Iluzji – jest to świetna rozrywka, miejsce w którym można poczuć się znów dzieckiem i doświadczyć dużo dobrej zabawy.
Wzgórze Trzech Krzyży – kolejne miejsce na mapie Wilna, którego nie można przegapić, jest to świetny punkt widokowy na stare miasto, a przy tym miejsce to jest darmowe.
Cmentarz na Rossie w Wilnie – jest to bardzo wzruszające miejsce, to na tym cmentarzu znajduje się mauzoleum matki Piłsudskiego, u której stóp pochowano jego serce. Jest to zdecydowanie miejsce przepełnione historią i skłaniające do zadumy.

Noclegi w Wilnie:

Ceny noclegów w Wilnie są bardzo podobne do cen w Polsce, dlatego na pewno każdy turysta znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie, czy będzie to hotel, hostel czy też kwatera prywatna.

Wilno gdzie zjeść?

W Wilnie znajdują się liczne bary i restauracje oferujące tradycyjne dania kuchni litewskiej. Najpopularniejsze restauracje i te najbardziej uczęszczane przez turystów znajdują się w centrum miasta. Ceny są dosyć przystępne, a jedzenie bardzo smaczne. Będąc w Wilnie warto jest spróbować regionalnych dań. Jednym z najbardziej popularnych są zdecydowanie cepeliny, popularnym daniem jest również chłodnik litewski czy bliny.

Author: kuchenny-swiat.pl