Co z tą wodą?

To jakie mamy mieć parametry wody w akwarium uzależnione jest od tego, co w nim będziemy hodować. Zarówno w akwarium z rybami jak i przy zbiornikach roślinnych zdarza się taki, które wymagają szczególnych warunków. Większość takich zwykłych rybek, ogólnie dostępnych na rynku, świetnie poradzi sobie w normalnej wodzie.
Najlepsza bazą będzie do przygotowani odpowiedniego środowiska będzie woda z kranu. Jeden warunek. Musimy mieć pewność, że woda ta pochodzi z miejskich wodociągów a nie z przydomowej studni. Jest tak, dlatego, że woda w kranach musi spełniać warunki wody pitnej. Potem dalej przygotowujemy odpowiednie parametry wody według naszych potrzeb.

Podstawowe parametry

Jakie podstawowe parametry wody w akwarium możemy określić domowymi sposobami? Jeśli chodzi o to, co wlewamy do wody z kranu, to jesteśmy to w stanie sprawdzić wchodząc na stronę naszego dostawcy wody lub dzwoniąc do niego. Zakłady mają obowiązek regularnie badać parametry wody. Jednak po zarybieniu zbiornik zaczyna żyć własnym życiem.
Temperatura – najbardziej podstawowy i najłatwiejszy do określenia i kontroli parametr. Większość rybek żyje w temperaturze nieco powyżej 20 stopni. Oczywiście są gatunki, które wymagają specjalnych warunków temperaturowych. Niektóre gatunki wymagają stałego dostarczania świeżej zimnej wody.
Naświetlenie – to kolejny parametr istotny zwłaszcza dla roślin. Istotne w przypadku,. Gdy chcemy zapanować na glonami w akwarium.
PH czyli odczyn. Odczyn mamy obojętny, kwaśny lub zasadowy. Istotne jest, aby dobierać organizmy, których nisza życiowa zawiera się w tym samych PH. Odczyn możemy zbadać ogólnie dostępnymi w sprzedaży. Nie są drogie.
Twardość – to jest parametr, który wstępnie określimy za pomocą telefonu./ Potem już trzeba mierzyć. Twardość to ogólnie zawartość jonów wapna i magnezu w wodzie. Ogólnie rzecz biorąc ta woda z ująć podziemnych będzie średniotwarda, natomiast z ujęć powierzchniowych miękka. Uważajmy na testy do twardości Wdy dostępne na rynku. Większość pokaże nam, że woda jest twarda, aby stosować sól. Te dostępne w sklepach akwarystycznych raczej są w porządku. Inna sprawa to to, że w zasadzie każdy kraj ma swoją skale badania twardości. Na szczęście mamy już Internet i odpowiednie tabelki.

 

Author: kuchenny-swiat.pl