Wegańskie niebo w gębie… w sercu Warszawy

Warszawa kuchnią roślinną stoi. Stoi i woła: u nas najlepsze, najświeższe, najzdrowsze! Warszawiacy już nie muszą się przekonywać do wynalazków typu warzywne burgery, Warszawiacy znają je doskonale!

 

I nie tylko takie potrawy… A dlaczego? Dlatego że niemalże na każdym roku, zwłaszcza w centrum miasta, znajduje się restauracja wegańska. Warszawa wręcz opleciona jest roślinną mapą kulinarną. Wygląda również na to, że to wcale nie moda – na modę trwa już zdecydowanie za długo. Była w stolicy swego czasu moda na frytki, zapiekanki, hot dogi, sushi, pizzę i burgery – była i nieco minęła. Tu trend jest odwrotne – wraz z latami rośnie w siłę, tak jak typowa restauracja wegańska, Warszawa przybiera nimi na masie! A dlaczego? Na pewno głównym powodem jest zdrowie.

 

Tu nie ma mowy o ściemie. Poza tym: świeżości czy nieświeżości warzyw, w przeciwieństwie do mięsa, nie da się ukryć. Nie ma też po co, bo… świeże warzywa można mieć tanio i przez cały rok. Zatem jeśli będziecie w centrum Warszawy, nie pytajcie nawet przechodniów: przepraszam, gdzie jest najbliższa restauracja wegańska? Warszawa się uśmieje, bo… wszędzie!

Author: kuchenny-swiat.pl