Woda butelkowana czy kranówka?

Czy filtrowanie wody z kranu ma sens? Czy zasadne i opłacalne jest używanie dzbanków i butelek z filtrem? Na te i inne pytania dotyczące filtrowania wody odpowiadamy poniżej.

 

Według naukowców, w wielu miejscach w Polsce woda kranowa niczym nie ustępuje pod względem ilości składników mineralnych wodzie butelkowanej. Jednak największy problem leży w starej instalacji wodociągowej. Woda wydostająca się z naszych kranów często zawiera wiele metali ciężkich i ma nieprzyjemny smak. Filtrowanie wody z kranu jest dużo tańsze i ekologiczne niż picie wody butelkowanej.
Oprócz tradycyjnego dzbanka filtrującego wodę, bardzo dobrym pomysłem jest zakup specjalnej butelki, którą możemy zabrać ze sobą wszędzie, czy to do pracy, na trening, spacer lub zakupy i napełnić ją wodą w każdym miejscu.

Butelka filtrująca wodę wyposażona jest w wymieniany co miesiąc filtr, który usuwa smak i zapach chloru z wody kranowej oraz większe zabrudzenia. Niestety, filtry węglowe nie eliminują bakterii czy bardzo drobnych zanieczyszczeń, dlatego nie pijemy z nich np. wody z górskiego strumienia. Mimo tego, że butelki czasem są wykonane z tworzywa PET, nadają się do wielokrotnego użytku. Zanim wybierzmy najlepszą dla siebie butelkę, warto poczytać opinie, komentarze i badania.

Author: kuchenny-swiat.pl