Tanie potrawy na Wielkanoc

Największą popularnością na wielkanocnym stole cieszą się sałatki, mięsa i jajka. Nie może zabraknąć też piaskowych bab oraz mazurków. Przepisy na wielkanocne potrawy nie muszą być skomplikowane i drogie. Jakie tanie potrawy na Wielkanoc będą smaczne i efektowne?

 

Kiedy planujemy menu na śniadanie wielkanocne możemy uwzględnić przygotowanie sałatki jarzynowej. Delikatne modyfikacje przepisu oraz dodanie wyrazistych przypraw odmienią smak i wprowadzą urozmaicenie. Aromatyczna kolendra czy wędzony łosoś, sprawią, że sałatka będzie smakowała wszystkim.
Kiedy zastanawiamy się, jakie przepisy na wielkanocne potrawy wykorzystać, możemy sięgnąć do internetu. Wśród tysiąca propozycji, z pewnością wybierzemy coś dla siebie. Tanie potrawy na Wielkanoc znajdziemy też w starych książkach kucharskich. Szczególnie te z okresu Prl-u uwzględniają oszczędne wykorzystanie składników, oraz uzupełnienie niedostępnych, zamiennikami.

 

Pamiętajmy, że wielkanocny stół powinien być kolorowy i prawdziwie wiosenny. Przepisy na wielkanocne potrawy ułatwią nam pracę w kuchni, a odrobina pomysłowości pomoże ozdobić stół. Tulipany w wazonie lub rzeżucha będą idealnie współgrały z klimatem Wielkanocy. Wśród dekoracji nie może zabraknąć cukrowych baranków oraz bazi. Umiejętnie dobrane akcesoria i ozdoby, sprawią, że nawet tanie potrawy na Wielkanoc będą wyglądały smakowicie i okazale.

Author: kuchenny-swiat.pl