Twoja osobista podpowiedź treningowa

Musisz wiedzieć czego chcesz!

Ile razy słyszałeś dookoła w swoim życiu, albo nawet w swojej głowie, że chcesz zrobić to, czy tamto? Nie uważasz, że trzeba sobie powiedzieć dość i zacząć działać? Tak, najlepiej teraz! Ułóż sobie plan celów, ale najlepiej, abyś przedstawił w nim swoje imię i nazwisko, cel, oraz datę, do której go zrealizujesz. Zabrzmi to bardziej oficjalnie i motywująco, a Twój umysł zapamięta je na dłuższy czas, jeśli nie pozwolisz odejść tym myślom. Oprócz samego planu działania, dobrą alternatywą jest zrobienie sobie prezentu, a dokładnie plan treningowy na schudnięcie siłownia. A zwłaszcza, że po raz -nty obiecujesz sobie schudnięcie do następnego lata.

3 – 2 – 1 – Start!

Trening typu FBW może mieć wiele opcji, zastosowań, m.in.:
– budowa masy mięśniowej,
– ogólne wzmocnienie całego ciała,
– przyśpieszenie metabolizmu
Niezwykle ważne są przerwy w ćwiczeniach, oraz od liczby powtórzeń.

FBW – jest to trening całego ciała na jednej sesji u trenera. Pozwala na opanowanie techniki ćwiczeń, na nauczenie się progresji, czy też sprawdzenie obciążeń.

Jak wprowadzić siebie w taki system ćwiczeniowy?

Przede wszystkim rób to stopniowo i rozważnie, ale od tego będziesz mieć swojego trenera, a przeważnie są takie zasady, jak:
– 3 dni treningu – to jest idealna ilość, aby nadążyć z regeneracją naszego organizmu, a wbrew pozorom przy takiej częstotliwości jest większa szansa na postępy. Będziesz w takim etapie, że obecne ćwiczenia będą w pewnym czasie błahostką.
– odpoczynek między seriami – jest on przeznaczony specjalnie do wyrównania oddechu, ponieważ niezbędny jest po prostu odpoczynek do wykonania następnej serii ćwiczeń. Kontrola ruchu jest potrzebna, a zwłaszcza dla początkujących.
– tempo pod nazwą 3021 – wykonanie ćwiczeń na samym początku wymaga więcej czasu. Każdy się uczy, a tylko w ten sposób możesz nauczyć się odpowiedniej techniki i nauczać się na błędach.
– Czym jest tak naprawdę tempo 3021?
– opuszczaj ciężar przez trzy sekundy,
– w momencie, gdy dotkniesz mostka, to od razu podnieś ciężar, bez pauzy.
– przytrzymaj przez chwilę ciężar w pozycji wyjściowej

Author: kuchenny-swiat.pl